2010-01-04, 20:54
  #1
Medlem
Ja, vilken borde man välja?

Skall köpa ny mobil men kan inte riktigt bestämma mig för vilken av de två jag bör välja.
Citera
2010-01-04, 21:16
  #2
Medlem
Multicriminals avatar
Är medieanvändning viktigt så är Heron ett bättre val då den har en större skärm och bättre kamera. Annars skilljer dom väl inte så mycket i funktioner?
Citera
2010-01-04, 23:18
  #3
Medlem
Tonkys avatar
Viktigast av allt: HTC Hero har Android, vilket är att föredra (för de flesta människor).
Citera
2010-01-04, 23:41
  #4
Medlem
glhfs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tonky
Viktigast av allt: HTC Hero har Android, vilket är att föredra (för de flesta människor).
Mm, i slutändan bör det rimligtvis vara vid den punkten du avgör vilken av mobiltelefonerna som passar dig bäst. Hårdvaran är snarlik, så WinMo eller Android?
Citera
2010-01-05, 10:41
  #5
Medlem
project_xs avatar
Touch Pro har ju utdragbart tangentbord, vilket är jäkligt skönt o ha ibland. Efter att ha använt en Touch Diamond i över ett år blir man lite sugen på både tangentbord och Andriod.

Så frågan är om TS vill ha tangentbord eller ej?
Citera
2010-01-05, 18:49
  #6
Medlem
Tack för svaren, det fick bli Android som avgjorde det.
Tangentbord vore ju skönt förstås, men det är inte jätteviktigt.
Citera
2010-01-05, 21:08
  #7
Medlem
Tror absolut inte du kommer bli besviken på hjälten, har en själv och är stört nöjd. ang. tagentbord så klarar man sig alldels utmärkt utan det.
Skickar personligen runt 100-200 sms per dag och älskar verkligen "tagentbordet" på skärmen
Citera
2010-01-05, 22:01
  #8
Medlem
vänta på google nexus one! tillverkas av htc och kommer vara nästan samma lur som htc bravo. köp nån av dom!
Citera
2010-01-05, 23:37
  #9
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av eg0n
vänta på google nexus one! tillverkas av htc och kommer vara nästan samma lur som htc bravo. köp nån av dom!
+1 !

Skall du köpa en android telefon så skall du vänta några veckor(1 månad eller två?) på googles telefon Nexus one som tillverkast av HTC.

Med den kommer även den nya uppdaterade mjukvaran till androidmobilerna. (är enligt google redo att laddas ner inom ett par dagar).

Nexus One har börjat säljas i USA, UK, Singapore och Hong Kong idag och bör därför vara tillgänglig i Sverige inom någon månad eller max två gissningsvis.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in