2009-11-26, 03:11
#1
En rapport på hasch blandat med öl och kaffe shots!
Jag: 17 år.
Erfarenhet: brun och grön cannabis, alkohol.
Vikt: 60~kilo
5 karaktärer, vi kan kalla dom Leif, Jörgen, Gustav, Camilla och jag.
Jörgen: 23 år. <- Mest erfaren utav oss.
Gustav: 17 år
Camilla: 19 år
Leif: 18 år
Inledning.
Jörgen Gustav & Camilla chill festade hemma hos Jörgen. Ville ha röka så vi erbjöd oss att åka dit med en 5'a brunt, om dom betalade för't! Dom gick med på't!
Leif kom och hämtade upp mig, åkte till kranen, hämtade upp vårat röka o begav oss mot Jörgens ställe. Kan ju även lägga till att vi åkte fel först, 3 mil fel... Hur fan vi nu lyckades med det.
18:00~
Vi anlände hos Jörgen då vi båda blev bjudna på varsin kaffe shot med grädde på, vet tyvärr inte vad den heter men låt gå. Satte oss i soffan, Leif började mecka upp första jollen, fick oss våra öl direkt (Bock, double layer 8%, heter den ens så? Någon som vet?), började klunka i mig då jag vart riktigt törstig! Jörgen hämtade munchies till oss, chips och chokladkakor! Han hade tyvärr inga Fingersticks (stickfingers...? Pinnar i choklad hur som helst) denna gång som jag älskar så mycket när man rökt. :/ Det blev jag lite deppig över men det ändrade sig snabbt!
18:10
Jollen var färdig så vi började röka, begav oss mot köket o körde "puffpuffpass". Var ungefär 1g i jollen, drog mina bloss och kände av nästan direkt, begav oss tillbaka till vardagsrummet sedan o sätte på högsta volym utav Cypress Hill & Kottonmouth Kings, älskade livet just då. Gustav vart ivrig och var sig en..."Jag är hårdare än er" typ. Han ville ha en till jolle direkt men Leif ville ta det lilla lugna först, njuta av musiken. Så Gustav frågade om Camilla kunde mecka en, då Gustav inte kunde. Camilla skulle tydligen vara bra på att mecka, hon gick med på det.
18:30
Öppnade mig min tredje öl, njöt av livet. Blev för torr i munnen så jag tänkte ta mig lite vatten men tanken försvann direkt när Camilla skrek att hon äntligen var klar med jollen. Vi alla begav oss till köket för att röka, Puffpuffpass som vanligt. Denna jolle innehöll 1 gram på ett ungefär. Efter rökat var jag i stor nöd till att pissa, skrattade på toan då jag såg att deras kattlåda var fylld med kattbajs, men knappt någon sand. Stackars katter tänkte jag sedan, som fick stå ut med oss. Ändrade mig snabbt då jag kom på hur jävla grymma vi var.
18:40~
Jörgen sätte på Hardstyle musik, njöt av basen och kunde inte bli mer taggad än vad jag var då, då kom det sig en liten kissekatt som knappt kunde varit mer än några månader gammal, den hette Chillz eller nått liknande.
Leif sade "Det här är fan..." och pekade på katten. Förstod han inte riktigt, började skratta för han lät som ett retard när han sa det, sen kom jag o tänka på att katten hette chilly, och skrattade sönder tills det gjorde ont. Vi höll på att skoja hela tiden om att Chilly skulle röka med oss, blir inte förvånad om stackars kissen fick i sig lite röka också! :/ Jag har en tendens att göra ett bra första intryck på katten så jag tog upp han, börja klappa och han höll sig hoss mig nästan hela kvällen! Jag blev sedan kallad för Kattmannen, Jörgen kasta chips på mig för jag chillade med katten!
Då följande konversation börja!
Jag: Jörgen, din lilla mes, kom då så ska jag slå ner dig.
Leif: Fho sho
Jörgen: Hahahaha, som alla andra gånger du har slått ner mig?
Leif: Fho sho
Jag: hahahaha, ja fan, fick fan ner dig en gång!
Leif: Fho sho
Jörgen: På hur många försök och hur många gånger åkte du ner på det? Fan typ 40 gånger! Hahaha
Leif: Fho sho
Jag: Exakt! Worth it...
Leif: Fho sho
Camilla: *Väldigt högt skratt och hög röst* Vad håller Leif på med då? Han svarar ju med "Fho sho" till allt! hahahaha...
Leif: Fho sho
Gustav: hahaha, fho sho (Försökte låta som Leif men gick inte som han tänkt sig, alla börjar skratta åt han.)
Leif: Fan det funkar ju till vad som helst, säg vad som helst då, kom med något, anything!
...Och en helvetes lång wall of text med konversation då Leif enbart sa Fho sho. En helvetes massa skratt var det om det iallafall
Fortsatte kvällen i samma visa, musik, öl, skratt, någon små jolle då o då med ungefär 0.5g i. Har några minnesluckor efter det här så vågar inte riktigt, och känner att det inte var värt att ta med, så vi hoppar över historien lite tyvärr!
Någon gång mellan 21:00-21:30
Vart riktigt torrt i munnen på mig, vi meckade ännu en ny jolle med mer i än vanligt, vi tog hälften utav det som var kvar, på ett ungefär 1g. Hade en pissljummen öl på bordet som jag inte vart så sugen på, skulle druckit vatten men tanken slog mig aldrig. Kände att en rap var på ingång, kände verkligen hur den trycktes upp i halsen. Någon rap var det i alla fall inte, spydde upp i hela munnen, sprang in på toaletten snabbt som bara den! Spydde som när man har magsjuka. Gick ut från toan, såg Jörgen i köket som också var påväg mot vardagsrummet, kaxade mot han som vanligt på skoj "Koooom dååå!", blev genast ner brottad, båda skratta sönder då Camilla började säga...
Camilla: Släpp han då!
Jörgen: Jiddra inte med mig mannen om du inte kan ta smällarna
Jag: Eeey jag jiddrar hur mycket jag vill va!
Camilla: Men lägg ner nu då va
Jag: EY jag jiddrar hur mycket jag vill!
Följt av mycket skratt från alla förutom Camilla som började bli lite seriös över det, Jörgen släppte mig, gick mot soffan och kände ännu en spya på g. Innan jag visste ordet om det så spydde jag upp i munnen igen, varav lite kom ut på t-shirten, gick in på toan igen då alla skulle börja röka en ny. Stod över rökat för nu, då jag "torkat ut", Jörgen som är äldre än oss och väldigt mycket mer vanare sa att jag bara skulle dricka vatten och att jag inte behöver oroa mig för något, bara fokusera mig på att dricka vatten. Jag var då inte oroad men tog hans råd om vattnet.
01:00~
Lämnade jag toaletten då jag kände mig helt säker på att inte spy mer. Gustav hade gått hem, Jörgen och Camilla hade gått o lagt sig, Leif satt i soffan och skratta, förklarade för mig vad dom hade gjort o vad jag hade missat. Sa bara att det var synd att jag mådde dåligt men sånt händer! Somnade inte många minuter efter detta.
Ursäkta wall of text men ville ha det så detaljerat som möjligt, mest för min egna skull.
Har även en fråga, är det ölen som gör att man får snedtripp? För samma sak hände Leif någon vecka efter detta, då vi inte rökte mycket men drack ungefär 8~ stark öl.
Tack för mig! Stavfel och särskrivningar bjuder jag på, min första tripp-rapport, så var inte för hårda mot mig!
Hon rulla bra men hon var då icke snabb...