Herregud, Bullsquid, det var ingen dålig lista det där.
Själv lärde jag mig att uppskatta alla eftereffekter av stora doser DXM när jag konsumerade det som mest, som en svag variant av ruset som fortsatte ett antal timmar efter konsumtion. Tyckte också att så länge man kände av det någorlunda så gick det att boosta upp sig till ganska ordentliga nivåer av onykterhet med lite cannabis, det såg jag som en rejäl bonus.
Ifall man ofta drabbas av "robo-itch" så går det att äta någon receptfri anti-histamin före konsumtion.
Angående interaktioner med andra substanser så tycker jag att det som verkar mest spännande att kombinera med är 2cb alternativt någon annan medlem i den familjen. Vissa hävdar att de får bättre memory recall från tiden i hålet på den blandningen samt en betydligt mer färgglad upplevelse, något som inte låter helt dumt. De verkar potentiera varandra så det rekommenderade är väl att inte börja med mer än hälften av vad man brukar ta utav båda var för sig.
Finns lite på bluelight om detta om jag kommer ihåg rätt, intressant låter det i alla fall, särskilt biten om förbättrade minnesbilder, tycker det kan vara rätt svårt att hålla kvar och komma ihåg all magi man får uppleva på den fjärde platån.
Därför tycker jag att det lätt känns som bara ett enda stort svart hål när man kombinerar med lustgas. Omöjligt att sätta fingret på och minnas exakt vad som händer när man fått i sig ordentligt med gas.
När jag kombinerar de två blir det mest en förnimmelse av att ha upplevt något stort men inga klara minnesbilder av vad det var, undantaget om jag plockar fram gasen först när jag börjat komma ner från DXM, då fungerar det helt fantastiskt bra att blanda.
Den fina balansgången man tvingas gå för att optimera sin onykterhet alltså, det är då inte lätt alla gånger.