Citat:
Ursprungligen postat av
RaffeRiff
Ordning i klassen.
DTA var ursprungligen 4 personer: Tommy(RIP), Joker, Svempa och Crize.
Man hade ett stort gäng av labila människor runt omkring sig; TegelDanne, "DalleSkinnrock" BrajjSveding, PillerHallin, J&J Johansson, EJönsson, AiKalle Lind(RIP), Dykarn Edström, Våldtäktsmannen R-Strid och säkert många fler.
Det fanns väldigt många damer som rörde sig med dessa herrar, och dessa damer särade mer än gärna på låren. Många buksvågrar här, men ingen brydde sig nämnvärt. Att vara en del av kretsen som utgjorde DTA, innebar nästan obegränsat med fitta.
Ett par av dom är döda. Ett par av dom är välutbildade med bra liv. Ett par av dom sitter kvar på apberget. Ett par av dom sitter och skriver på flashback.
Och för att göra klart, en gång för alla.
TT skallade tåget av en enda anledning. Efter långdragna utredningar så visade sig att barnet var hans, precis som mamman hade hävdat hela tiden (pojken måste vara typ 10-12 idag)
Men TT var så nergången att han kände att att inte kunde räddas. Stora KF-skulder, obildad, alkad och dålig support hemifrån då både mamma och pappa var väldigt glad i rusdrycker.
Mycket tragiskt att en blott 24år gammal människa tar sitt liv, då han tror att livet är slut.
Tommy T hängde med ett gäng i klassen på Parkskolan i slutet av 90-talet.
Vet inte hur mkt. de krökade, men de rökte och levde allmänt rövare, skolkade och mobbade alla andra.
Det intressanta är att en av dessa är en hög lokalpolitiker idag, den andre Riksdagsman sedan flera år.
Båda dessa är polare sedan denna tid och har väl hjälpts åt att komma upp i den lokala S-hierarkin.
Skrattade gott när riksdagsmannen för ett antal år sedan skrev en insändare i lokaltidningen där han fördömde mobbningen i skolan.
Det är dock historia och jag antar att de idag tjänar samhället väl.
Tommys öde var dock tragiskt, han verkade inte ha fått den hjälp han behövde, den skulden ligger delvis på samhället.