Citat:
Ursprungligen postat av
National-identity
Eftersom adoption allt som oftast sker av utomeuropeiska barn så är ju saken klar - adoption är rasblandning.
Man kan stoppa all migration, men det kvittar; så länge vi inte återvandrar muslimer Sverige som föder barn bort från Sverige och adoptivbarn som har med lagligt stöd kan importeras så kommer dessa att sätta att försätta vårt folk i en minoritetssituation.
Diskussionsunderlag: Är nämnda argument skäl för att förbjuda adoption? Kan vi acceptera en sån här etnisk substitution?
Diskutera.
Tobias Hübinette (galningen) har fått hyfsad stor uppmärksamhet när han lyfte att Sveriges adoptionshysteri (vi har flest adopterade per capita) var social ingeniörskonst för att öka mångfalden och minska rasismen och inte för barnens (individens) bästa.
Så du är inte ny med din kritik, även om den tidigare kom från motsatt håll.
Edit: Här står lite om detta;
https://sv.m.wikipedia.org/wiki/Adoption_i_Sverige