Jag vart stenad när jag körde upp för körkortet och klarade det! Det lär va totalt skevaste.
Rökt brajj på stadens missbruk och beorendeenhet.
Sen har jag rökt braj i en väktarbil det var ganska skevt det också!
Har nog fan vart stenad exakt översllt
En gång när jag hade vart ute och rökt, detta var mitt på dagen så känner jag hur mitt blodtryck sänks snabbt. Detta leder till att jag svimmar i trappuppgången och slår upp halva pannan. Det blödde alltså som fan. Mina grannar hittar mig, ringer polisen då jag vart helt väck, dels från att Jag var bäng och för att hade slagit huvudet i stengolvet. Efter lite om och men så kommer polisen och hämtar mig. När de frågar vad som har hänt och vilken dag de var så kunde jag verkligen inte ge något svar, mindes vid de tillfället knappt vad jag själv hette. De insåg rätt så snabbt att ja va tvungen att sy så de körde mig till sjukhuset och sen var det inget mer med det:) så det sjukaste stället jag har vart på hög på är i en polisbil med två poliser när det rann blod från mitt huvud. Min kompis va med i bilen, han är övertygad om att poliserna fattade att ja hade rökt.
Rättegångar, Polis förhör osv
Jag är ofta stenad vart jag än går :D
Julafton 2012 vart jag erbjuden att vara jultomte så jag rökte en rackare innan jag gick över för att vara lite barnsligare och roligare. Väl på plats inser jag att mamman i familjen är polis. :D
Alla har väl vart stenade i kollektivtåg. Men jag och mina polare satt i STHLMs pendeltåg i de gamla tågen som har som ett litet nästan inhägnat rum på ändarna av tåget med 8 säten, vi satt där inne kl 00:30 på en Torsdag och rökte bong. En polare som var med oss då jobbar på SL med just pendeltåg och han visste exakt vad kamerorna fanns, så vi dodgade kamerorna med bongen. Roligaste var när en äldre dam i 80års åldern frågade vad vi höll på med och jag svarade "Vetenskapligt experiment". :lol:
Kul tråd, delar gärna med mig lite konstiga platser jag varit på!
Vattentorn - Säger sig självt, jag och min kära vän var uppe i ett gammalt vattentorn med utsikt över hela staden. Vi satt i flera timmar och spelade schack, lyssnade på episkt musik och pratade strunt.
Arena - Jag och min kompis gillar "urban exploration" i detta fall slutade med att vi tog oss ann att klättra upp på en stor arena. Enormt tak där man kunde ligga och kolla på molnen å bjäsa på.
Polis station - Detta var det värsta jag gjort. Jag och min vän hade planerat att ta varsin feting och njuta av sommaren dock visade det sig att min kära vän X skulle hämta ut sitt pass och jag hade redan innan tagit mig en holk. X hämtade upp mig och vi var på väg till stationen, stationen var på väg att stänga så vi kunde inte vänta. Jag vägrade först att gå in men efter en del velande följde jag till sist med in. :whoco5:
Vi gled in och satte oss ner. Det första jag gör är att sno åt mig den första bästa tidningen jag kunde se och i detta fall var det någon uråldrig damtidning. Jag försökte bara stirra ner i tidningen för att inte se suspekt ut med tanke på att det kryllade med poliser vart jag än tittade. Förstå nojan man kan få i vanliga fall, men att sitta i "the hornets nest" medans man knappt vet vad som är upp eller ner på en tidning! Sneglar till sist upp och X är spårlöst borta! Jag försöker verkligen koncentrera mig men jag var långt nere på gräsets gröna ängar. Jag reser mig upp lite försiktigt och gör ett språng mot toaletten som låg precis intill. Efter jag försökt samlat lite krafter och sköljt ansiktet så tänkte jag bara gå ut därifrån i tanke på att jag skulle bli haffad. När jag öppnar så står X och väntar på mig. Hade spenderat lite för lång tid inne på toaletten. Men vi tog oss i alla fall ut helskinnade och vi fick oss ett gott skratt därifrån.
Efter 5 dagars rökande i Amsterdam tog jag och min flickvän nattåg till Köpenhamn. Sen gick vi till Christiania och köpte en färdigrullad. Efter att vi har rökt halva börjar jag känna att det nog är bra för min del. Men min flickvän tyckte att det var slöseri att slänga spliffen så vi tvingade oss i hela. :whoco5:
Haschet måste vart sjukt potent då vi hade rökt stora mångder i Amsterdam. Jag har aldrig vart så stenad.
Sen tog vi tåget till Helsingborg och här kände jag mig ganska obekväm. Ett gäng med amerikanska college-studenter satt och fnissade åt oss och pratade om oss. Jag satt och glodde ut genom fönstret hela resan för att undvika ögonkontakt. :whistle:
Det måste varit när jag och några drog en gås tillsammans. Polaren vi var hos skulle inte röka och hans föräldrarna skulle inte komma hem på länge. Jag vart stenbäng och satte mig tillsammans med en vän framför datorn för att kolla wimp. Plötsligt hör vi dörren öppnas och farsans hallå. Jag bestämmer mig för att spela normal. Lol. När farsan tillslut efter en kortare rundvandring i huset kom in till oss för att hälsa så kändes det som han tittade på mig i 5 minuter. Nojjan efter han gått va jobbig.
Det jobbigaste jag bevittnat var när jag och samma polare skulle på en roadtrip till en snubbes landställe. Vi hade packat bilen full med fiskegrejer och mat för en skön helg vid havet. Jag körde bilen, som ofta strular och bär sig åt. Vi åkte efter skolan för att plocka upp en snubbe, vi kan kalla honom Peter. Peter hade köpt weed för en helg till 5 grabbar och var redan stenad när vi stannade för att plocka upp honom.
Under färden mot landstället började självklart bilen krångla och jag svängde av och stannade för att stänga av och sätta på den igen. Den gick bra efter stoppet men längre fram har en trafikolycka inträffat och polisen stannar oss då trafiken släpps förbi i en riktning åt gången. Självfallet dör bilen nu och jag försöker starta den. Peter är nu livrädd och jag själv börjar nojja och tänker att vi kommer bli genomsökta osv. Då polisen märker hur jag försöker starta kommer hon fram igen. Hon frågar om vad som är problemet. Peter försöker verka normal och pratar på. Det slutar med att hon ber oss putta igång bilen och vi lyckas komma iväg. Känslan när vi kom iväg var underbar. :p
bältesspännarparken, Göteborg. helt vanlig sommardag, vardag dessutom så vart folk överallt. konstiga med det var att meck och rökning skedde på samma plats. vart väl mer nojigt än konstigt.
bil i trafik, passagerarsätet, i hastigheter som helst bör lämpas på banan.
sen har man ju betat av en del släktträffar o dylikt under thc's inflytande.
Rökte ett par gåsar inne på både Liseberg och Gröna Lund i somras, kanske inte så konstiga ställen dock. Annars har jag vart stenad på frivården ett par gånger vid möten med handläggare och övervakare, men kört på clear eyes då haha :evilgrin39:
Vart bäng varje dag i princip under gymnasiet (lärarna trodde jag tagit något när jag var normal:D), jobbet, konsert, festival m.fl, är bäng överallt :evilgrin39:
OT men trippade även en gång under en skoldag :)
Kanske inte konstigt, men dumt är ju utanför casino cosmopol i göteborg. Vart påväg in och tog en typ, vakten sa dirr att vi fick sticka för att vi var uppenbarligen "påverkade" av någonting :D
Konstigt? Rökt största blunten i en hängmatta som är fastspänd vid vattentornet vid vasa i Göteborg...
På en rättegång kanske. Men bäng kan man ju vara vart som helst utan att det spelar roll.
Jag raisar med att ha varit hög på LSD under en tyskalektion och sedan även ett betygssamtal 1on1 med läraren som jag inte var beredd på. Har ni testat att försöka vara normal och snacka om betygskurvor medan väggen bakom ser ut som en disneyfilm?
Jag har vart stenad på mitt jobb som var ganska lustigt den dagen :D (Min chef vet om det och röker själv) Dessutom har ja varit stenad som fan för en kompis på kaffe då hans farsa var där. Spelade det hela ganska lugnt men jag ville asgarva vart 5:e sekund ungefär :D