Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2005-08-06, 20:07
  #1
Medlem
memorexoneces avatar
Användaren Markisen blir utdelad sin andra varning(första 2005-06-21) för brott mot regel 1.1 (Köp&Sälj) vilket resuterar i en temp. ban.

Användaren kommer att vara avstängd från Flashback Forum i 1 vecka.

Ämnet:
http://forum.flashback.info/scandina...d.php?t=232730


Markisens brott mot 1.1 (inlägget borttaget):
Citat:
Jag kan göra det antingen på playwoodskiva, masonit eller duk. Om du står för materialkostnad så står jag för sprayburkar, rollefärg och caps.
1500:- vill jag ha, kan göra det i helgen.

Regel 1.1:
Citat:
1.1. Alla former av handel (köpes/säljes/skänkes/bytes) av varor och tjänster är förbjudet. Detta är ett diskussionsforum, inte en plats där man postar annonser. Är du osäker så kontrollera i första hand om din planerade post inte lämpar sig bättre på webbplatsen Popmart.se. I andra hand så kan du även fråga en moderator innan du postar.
Med undantag för tre forum (Passwords, Warez och P2P) är det inte heller tillåtet att uppmana användarna att skicka privata meddelanden (PM) till dig som ett led i en uppgörelse.
Det ska tydligt framgå av användarens post att man inte söker affärspartners av något slag. Ser det mer ut som en affär än en diskussion där alla användare kan delta öppet så resulterar det i en varning, samt att inlägget raderas. Den som postar inlägg där man önskar köpa eller sälja narkotika eller piratkort blir automatiskt avstängd från forumet, utan varning.
(Övriga personer hänvisas till: http://www.popmart.se.)


Markisen är välkommen åter om 7 dagar.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback