Citat:
Ursprungligen postat av
Kalk-Allan
Ja vart ska jag börja.. Har du någonsin varit ens i närheten av en situation som TS beskriver? Visst att säga upp sig från jobbet verkar underligt, kunde ha sjukskrivit sig istället.
Jag har haft det betydligt värre än TS.
Citat:
Men i övrigt, denna jävla ständiga ekonomiska stress som jag själv i detta nu upplever samt TS gör är fan inte att leka med, det kan jag tala om för dig, känslan varje kväll innan i alla fall jag lägger mig är "snälla låt mig dö i sömnen"
100% självvalt i TS fall. Buhu, stackars TS som inte kan skjutsa sina barn till fritidsaktiviteter när hon behöver söka försörjningsstöd eftersom hon är dum i huvudet. Hon måste ju ha en fin bil för att kunna söka jobb.
Citat:
Och kommentarer som dina är så otroligt o empatiska, elaka, och kan om du tänker efter lite, vara förödande..
Eller så får idioten en spark i röven och slutar med sin självömkan. Modern kvinna som "inte pallar" och säger upp sig från sitt jobb trots att hon har tre barn att försörja. Svag, egocentrisk idiot som vill behålla sin levnadsstandard efter att hon fattat korkade beslut som fuckar inte bara henne utan också hennes barn.
Sorry, finns ingen empati för människor som knullar sina barn.