2025-03-23, 22:48
  #49333
Medlem
Laszlo Kovacss avatar
582 såg ut som han kunde vara DaddyCools son. Väldigt lika ansiktsdrag.
Citera
2025-03-23, 23:40
  #49334
Avstängd
whataboutisms avatar
Men va i helvete är det för kukjävel aset har!? Förhudsförträngning. Där har han ALDRIG kunnat tvätta rent inunder. Fullt av svamp och infektion. Illaluktande flytningar, med doft av stall blandat med fisk och urin. Och den stinkande ulmen förväntar han sig att ett fjortonårigt flickebarn ska vilja smaka? #583

  1. https://dumpen.se/wp-content/uploads...IMG_1650-1.jpg
  2. https://dumpen.se/wp-content/uploads...2_220343-1.jpg
Citera
2025-03-23, 23:56
  #49335
Medlem
Nachoalistens avatar
#583 Skovdegäddan är faktiskt en gädda jag känner via jobbet. Han har alltid vart en sliskig typ.
__________________
Senast redigerad av Nachoalisten 2025-03-24 kl. 00:19.
Citera
2025-03-24, 00:10
  #49336
Medlem
Lesslers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kastenhof
Denna SD-politiker hängdes i SVT:
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/ha...ning-pa-dumpen

Det rapporterades om honom, men jag kan inte se att han hängdes ut, det vill säga utpekades med namn och bild.

När jag skrev "riksmedia" var det lite slarvigt; jag menade rikstäckande rapportering, som det alltid blir med publicering på till exempel expressen.se, SVT:s nationella nyhetssida eller om det omtalas i Aktuellt, Rapport, TV4 Nyheterna eller Ekot.

Nu synes inte denna SD-politiker ha utpekats/identifierats i rapporteringen, men den skedde på SVT:s lokalsida för Halland och kanske var med i regionala nyhetssändningen. Så även om det var i riksmediet SVT, var det en lokal rapportering som inte får riksspridning på samma sätt.

Det var detta jag hade i åtanke, varför jag inte tog upp den ledande lokalpolitiker som 2022 fångades av Dumpen och som utpekades med namn och bild i riksmediet SR, men på P4 Västmanlands sida och kanske även i P4:s nyhetssändning, men inte i Ekot.

https://www.sverigesradio.se/artikel...-sexavslojande

https://dumpen.se/2022/08/12/centern...h-gadda-i-ett/

Att en politiker har hängts ut fullt "riksmedialt" på grund av Dumpen har ännu inte skett, såvitt jag känner till.

Citat:
Synd även att #375 videor är nedplockad:
https://dumpen.se/2024/02/19/kentl/

En av de få, som du sa, som, nådde riksmedia

Skumt att den är nedplockad.

Ja, precis, en av de få - nämnda C-politiker rapporterade inte Expressen om till exempel, vad jag har kunnat se.

#375 är intressant på så sätt, att han utpekades med namn i Piteå-Tidningen.

https://www.pt.se/kronika/artikel/da...daren/ly4my89l

Men i Expressen blev det blott "en politiker i en norrländsk kommun". Denna variation i utgivarbeslut illustrerar hur graden av allmänintresse kan vara geografibetingad:

Medieetiskt var Dumpen-publiceringen av stort allmänintresse för just medborgarna i Arvidsjaur och övriga Norrbottens län, men sett till riket som helhet hade nyheten inte ett sådant värde att Expressen, som ju vänder sig till alla i Sverige till skillnad från Piteå-Tidningen, ansåg det vara motiverat att publicera namn. Om däremot exempelvis en riksdagsledamot fångades av Dumpen, skulle personen bli uthängd bigtime på expressen.se.
__________________
Senast redigerad av Lessler 2025-03-24 kl. 01:03.
Citera
2025-03-24, 01:18
  #49337
Medlem
AimeeFawns avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Carlbom
Han verkar inte veta vilka Dumpen är. Kan det verkligen stämma? Har svårt att se någon som inte är helt efterbliven helt missa Dumpen, Sara och Patrik i media senaste åren.

Hans MC-polare kommer inte bli imponerade, men tror inte det är någon 1%-klubb direkt. Säkert bara ett gäng grannar och barndomskamrater som lajvar lite med skinnvästar och garagefester. Men där rök den gemenskapen och hobbyverksamheten. #555

Han visste mycket väl om dumpen sedan innan och Sjöberg var nog inte första gången han träffade.

#555
Citera
2025-03-24, 01:24
  #49338
Medlem
Bananfobis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av whataboutism
Men va i helvete är det för kukjävel aset har!? Förhudsförträngning. Där har han ALDRIG kunnat tvätta rent inunder. Fullt av svamp och infektion. Illaluktande flytningar, med doft av stall blandat med fisk och urin. Och den stinkande ulmen förväntar han sig att ett fjortonårigt flickebarn ska vilja smaka? #583

  1. https://dumpen.se/wp-content/uploads...IMG_1650-1.jpg
  2. https://dumpen.se/wp-content/uploads...2_220343-1.jpg


Ja, #583 borde gå till doktorn med sin kuk. Konstigt om han själv inte vet att den är missbildad för han lär väl som alla andra gäddor vara storkonsument av porr och själv ha sett att det inte är normalt att den ser ut sådär. Jag fattar inte var han och alla andra incelgäddor får självförtroendet ifrån att skicka bilder på sina missbildade kukar till höger och vänster. #583 försöker ragga genom att skicka bilder på den som dessutom är oansad med hår åt alla håll och ser allmänt ovårdat ut och sen toppa det med en selfie i konstig vinkel där han ser ut som ett skrämt rådjur. Det måste ha blivit total kortslutning mellan de två hjärncellerna när incelsen på riktigt tror att någon är det minsta intresserad.
Citera
2025-03-24, 01:26
  #49339
Medlem
Bananfobis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Nachoalisten
#583 Skovdegäddan är faktiskt en gädda jag känner via jobbet. Han har alltid vart en sliskig typ.

Men han har ändå ett jobb då alltså?
Citera
2025-03-24, 01:33
  #49340
Medlem
AimeeFawns avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mortill2
Att 555 inte verkar hört talas om Dumpen…har han bott under en sten?
Dessutom lär han ju ha trott först att det handlade om utpressare med tanke på att han tydligen råkat ut för det tidigare. Och med tanke på det så verkar han ju vara otroligt oförsiktig.

Han verkar vara en van förövare och ständigt otrogen mot sin stackars fru. Vilket äckel!
Bilden han tagit på sig själv framför klubbens sunkiga säng tog han inte vid samma tillfälle som han skickade den till ”13-åringen” utan den har nog legat i hans bildsamling och skickats runt till potentiella offer och sexpartners som en lockande möjlighet till mys på mc-klubben.
Fy fan…stackars hans fru. Jag hoppas hon får allt stöd i världen, vilket trauma 😢

Han väger 150 kg och har en kuk stor som en metmask. Den lär ju liksom inte ens ”komma till” och nå fram…pluffsmagen och litenheten i den lilla metmasken gör ju att det knappt kan bli nått ligg och tur är väl det.


Om jag inte missminner mig så har han haft ett förflutet inom scouterna. Det blir ju värre och värre.

F.Ö verkar de fortfarande vara ett par, han och frugan.

#555
Citera
2025-03-24, 02:53
  #49341
Medlem
gotets avatar
Gädda nr 583 var riktigt slemmig. Han blev så kåt när han fick höra att fjortisen använder stringtrosor så han blev helt galen av lust. Hans kuk var absolut inte som Peter North. Den var inte ens i närheten av Joey Silvera. Blir säkert roligt för gäddan att försöka bortförklara detta för frun och barnen.
Citera
2025-03-24, 04:24
  #49342
Medlem
tjack i näsan!!s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MorgNThorg
#572

Detta är definitivt den största fallhöjden vi har sett på ett bra tag.
Lokalkändis i sin egen by, samt vän med många prominenta företagare och högdjur i egna byn och närliggande stad.

Detta är ett oerhört tungt fall.

Ja det kan man förstå!
__________________
Senast redigerad av tjack i näsan!! 2025-03-24 kl. 04:28.
Citera
2025-03-24, 10:15
  #49343
Medlem
Protonic75s avatar
Musikergäddan #198s video har fortfarande inte kommit tillbaka. Han tillsammans med Flamencogäddan #528 har den tveksamma prestigen att vara dom enda som gråtit vid konfrontationen. Hoppas dom inte bara skiter i att lägga tillbaka dom Gäddor som fallit bort.
Citera
2025-03-24, 10:21
  #49344
Medlem
Någon som vet om han fick kicken? Hoppas det, jurist det klingar illa
Citat:
Ursprungligen postat av MisterClueless
Men på riktigt - finns det verkligen någon enda normal jävla människa som skulle anlita en jurist som heter Conny??! 🤓 I så fall är det ett mirakel som är värt att uppmärksamma, allrahelst nu när det snart är jul.

Möjligen skulle en Conny kunna byta däck på bilen eller kanske leverera någon form av enklare hantverkstjänster, men definitivt inte att bistå med juridisk hjälp. Nu har dock en sådan här Socker-Conny-figur blivit avslöjad av Dumpen, så han kan packa ihop sin eventuella småföretagarverksamhet och försvinna för gott. I den här branschen är ett gott anseende A och O. Det eventuella anseende han tidigare har åtnjutit är nu helt och hållet förbrukat. Det finns ingen som helst ursäkt för hans perversioner. #537
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in