Citat:
Ursprungligen postat av
Barajagintedu
Det Linn la ut om sin förra klasskamrat är inte okej någonstans😡. Tycker också att hon ska be om ursäkt, det gör man som vuxen om man betett sig illa. Men jag håller med dig om att många inlägg här inne luktar svensk avundsjuka😉. Jag är rätt säker på att även om hon skaffade sig ett "vanligt" jobb skulle det finns en och en annan person som mer än gärna skulle skicka samma mejl som skickats till hennes samarbetspartners även skulle skicka till hennes arbetsgivare.
Ingen skulle skicka till hennes arbetsgivare det får kollegorna ta isåfall.
Men nu är Linn en vandrande reklampelare, hon är själva företaget. Beter hon sig som hon gör, och mobbar folk vilket inte är första gången antagligen. Och inte sista gången. Då ska alla hennes samarbetspartners få reda på det eftersom inte Linn tar ansvar och går ut med att storyn om hennes fd klasskompis var helt fel, o verkligen ber om ursäkt. Skulle inte bry mig om hennes samarbetspartners då.
Men nu ska de få reda på vem de har valt att lägga pengar på, ifall de missat denna story.
Jag tycker det inte är mer än rätt. Hon var extremt elak mot en utsatt tjej som varit med om väldigt mycket saker sitt liv märkte man. Och funktionsnedsättning samt hon har INGEN plattform att försvara sig på.
Jag har följt henne i 7 år, aldrig skrivit till hennes samarbetspartners tidigare. Men detta var droppen för mig, tills hon ber om ursäkt.
Sen varför måste man alltid vars avundsjuk för att man tycker saker hon gör är fel? Jag är inte avundsjuk på hennes liv, visst hon tjänar bra, det är väl alltid kul att göra.
Men kom igen, beter man sig som skit som man inte tar ansvar för, ja då får man också ta konsekvenserna.