Citat:
Ursprungligen postat av
medborgargardet
Att man styckar en människa beror även på att en hel kropp är alldeles för tung att frakta helt själv . Folk verkar tro att en människa är något man lätt bara lyfter iväg hur som helst.
Min poäng handlade ju mera om att det ska till en jävla massa ytterligare än "en urspårad fylla" om någon skulle få för sig att stycka upp någon.
Blir mörkrädd på riktigt om det skulle vara en naturlig reaktion när en annan människa dör. Få för sig att stycka upp en annan människa är ju något förjävla extremt.
"Jahopp, nu dog fanstyget... Jävla skit alltså.. Dom kommer ju förfan sätta dit mig för det här, men jag kunde väl inte veta att han/hon skulle trilla så illa efter att jag nitat han/hon i plytet, dessutom så var vi alla fulla som drägg. JAG VET!!!! Stycka upp han/hon så att vi/jag kan frakta kroppen smidigare för att sen dumpa vid sidan av vägen någonstan!"
Skitnormalt...