Citat:
Ursprungligen postat av
Luzzje
Det är faktiskt riktigt skamligt. Jag förstår att det säkert är ett krav eller ett hopp om att bevisa för tingsrätten och överförmyndaren att hon visst har slutat spela - men det har hon ju inte? Hon har ljugit i sina överklagningar (mened…?) och hon ljuger för sina systrar.
En positiv sak var ju att hon hade varit ärlig med förvaltaren och ringt henne direkt när hon spelar bort 2000kr. Men det är bara för att rädda sitt anseende, inte för att hon egentligen ångrar sig.
Hon gör enbart detta för att det ska se bra ut för hon inte vill ha förvaltare! Så otroligt respektlös människa är hon… Att hon kontaktade sin förvaltare och berättade det är ju för att hon har någon snedvriden idé om att hon är hennes nya ”mamma” i livet, hennes bästa vän och allt därtill, sorgligt.
Videon på YT är nere iaf, bara kanalen som ska ner helt nu och resten av hennes plattformar!