Citat:
Ursprungligen postat av
henna0313
Och nu kom den regelbundna påminnelsen om att hon inte missat någonting som skaffade barn när hon var 19 för hon gillar minsann inte att gå på bargator.
Är inte det bara en stor jävla miss i livet att hon tror att det är det enda hon eventuellt kan ha missat?
Sen är det ju inte bara "bli så full som möjligt" som är roligt med att gå ut, finns flera saker man kan uppskatta och tycka är värt med att ta en och annan krogrunda. I Linns värld är dock allt svart eller vitt, gå på bar betyder supa skallen i bitar och gillar man inte det kan man absolut inte gå ut och det ända alternativet är att skaffa familj fortast möjligt.
Hon har missat att skaffa sig yrkeserfarenhet, vara ute på arbetsmarknaden, träffa kollegor, resa, plugga, känslan av att få rå om sig själv och ja massa annat