Citat:
Ursprungligen postat av
pontec
Ännu en efterbliven kremlinist. Du får tycka vad du vill och länka till hur många av Kremls propagandakampanjer du vill, men Ryssland har förlorat kriget resten är bara en fråga om tid. Efter Rysslands upprepade terrorbombningar finns INGA ryssvänliga ukrainare. Varför tillåter barnamördare v.puttin att det sitter öppna nazister i ryska duman?
Är lokalbor kremlinister? Intressant, jag trodde att de är den bästa källan man kan hitta. Du vet, folk som anonymt på nätet vågar säga som det är och vilka det är som beskjuter dem & hur de lever. Där ser man även den bästa opinionen för vilka det är de stöttar, och det verkar då vara Ryssland. Säg till när du hittar en stor lokalgrupp från Donbass där majoriteten skulle stötta ukraina.
Du och statsmedia som inte ens befinner sig i de ryskkontrollerade områden vet såklart bättre. Varför har Zelensky tillåtit ukrainska nazister ta över sedan flera år tillbaka? Och har du fördömt de dagliga attackerna mot människorna i Donetsk, där AFU bombar de på måfå? Kryp tillbacks under din sten, lille vän. Ni är de efterblivna. Inte undra på att man läser ert skit väldigt sällan, det är inte det minsta givande att prata med NATO trollen och rysshatarna. Faktaresistensen är stor, IQ nivån låg.
Din typ vet nog inte ens om att det är vanliga mobiliserade män från Donbass som är bland de som strider mot Kiev-regimen. Vilka tror du att deras familjer och fruar stöttar, Ukraina?

De slåss för sin frihet och sin mark, men trolla vidare ni, ni vet ju så mycket och pressen ljuger ju aldrig.