Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Ok, det var lite av mycket. Kommer inte att bemöta allt mer än att Hillary Clinton är lika lite feminist och representerar feminism lika lite
Det är dags att du kommer in i matchen. Slaget är förlorat sedan länge och det är såna som Clinton som segrat, och därmed representerar hon feminismen. Clinton företräder precis den typ av feminism jag talade om och det är den som dominerar precis överallt; inom politiken, på universiteten, på skolorna, inom kultursfären, i företagslivet och så vidare.
Den här typen av feminism karaktäriseras av precis det bilden i min länk symboliserar och det jag beskrev i förra inlägget.
Galningar som bland annat vill ha "rätten" att krossa sitt eget barns skalle med en hammare och därefter suga ut hjärnan.
Clinton och det vänsterliberala etablissemang hon företräder(där feminism ingår) stödjer nämligen precis det här, aborter i sent skede av graviditeten.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
som Putin är kommunist och representerar kommunismen, trots att han påstår att han är "old school kommunist".
Putin påstår inte att han är "old school communist", men det är OT.
Citat:
Ursprungligen postat av
Jenny9
Och det stämmer att människor/institutioner som Hillary Clinton inte kämpar för kvinnors/mänskliga rättigheter. Kvinnors/mänskliga rättigheter struntar hon i lika mycket som tex Trump med flera.
Det börjar låta på dig som att du är står närmare värdekonservatismen än vad du tror, och om du verkligen tycker det du har sagt i dessa inlägg, så har jag absolut ingen förståelse för att du ständigt tar feminismen och galningar som företräder denna typ av feminism i försvar. Din främsta fiende bör då vara det vänsterliberala etablissemanget som du själv erkänner är kvinnofientligt.