Så kan det vara men jag förstår fortfarande inte upplägget. 11 män i en lägenhet, och säkert ett antal tjejer varav den yngsta är 15 år. Hur ser det ut och det måste vara jäkligt trångt. Även om lägenheten är en 5:a på 120 kvadrat. Känner männen varandra? Reagerar ingen av de andra på att en är Paolo Roberto?
Nu hittar jag inte länken, som kanske inte heller är en säker källa, men jag uppfattade det som att det var en 3-4 lägenheter och att de 11 torskarna togs efter hand. Paolo togs ju på en restaurang tydligen.
Men allt är väl oklart för tillfället. Men fakta lär väl snart komma fram.
Han blir av med allt som det verkar! Hotell sa upp samarbetet samma dag. Han hade rätt alltså. Allt var förlorat. Jo allt en överdrift. Gjort något som inte är ett brott ens i stora delar av världen.
Normalt anses nog jag vara på högerkanten och konservativ och är så långt ifrån feminist som man kan komma, men jag kan inte riktigt förstå detta försvar för Paolo-sexköpare.
God dag, yxskaft. ICA har en tradition av vänsterblivenhet. Det är varför.
Ska bli kul att se om de följer sin vänsterblivenhet framöver.
Rätt osannolikt. På grund av att de flesta Ica-butiker ägs av män och som franchisetagare är de egna företagare. Egna företagare och svenska män är av någon anledning ofta högermuppar.
Om så är fallet: Undrar om hemförsäkringen täcker ommålning och nya möbler när ägarna får vetskap om vad som försiggått i deras och barnens lägenhet?
Nu är du nog lite naiv. Jag är ganska säker på att lägenheterna är köpta av en "förmedlare" eller dennes målvakter med avsikt att användas som bordeller.
Skulle inte vara förvånad om man tar in andra, lite fulare brudar från Moldavien för att städa och skura bort spermafläckar, bädda osv. Kanske öststatsbyggare som rustar och stajlar om lägenheterna.
Det som övergår mitt förstånd är hur han vågar deltaga i dessa horaffärer med tanke på hans position i samhället. 11 andra män, risken finns ju att han kan bli utpressad av någon som deltar.
Första gången, jo tjena!
Hahaha, är du verklig? Positioner i media samhället gör att de vill avreagera sig med ett nytt annorlunda bonnknull ibland utan kameran påsatt. Det skulle bli hans egen kvart att sätta på och betala generöst för det.
Tror att han varit en bra kund då ingen i hans position vill ha ett bråk med en sån dam. Måste jag räkna upp för dej alla svenska politiker som gjort en Paolos?
"en 15-åring" skrev V och det var dagens lägsta kommentar" då hon var en vuxen import kvinna.
Annars hade vi sett andra rubriker, sanna mina ord!
Så svenska medelålders "tanter" bryr sig inte det minsta om offren för mord, misshandel och andra brott? Nej, jag inser att du inte kan förstå detta då du inte har förmågan att känna empati och medkänsla.
Det här vittnar bara vilken allvarlig typ av störning du lider av. Efter att den omtalade psykiatrireformen infördes inser man genom detta forum hur många tickande bomber det finns. Flashback borde vara en guldgruva för poliser för att kartlägga samhällsfarliga störda individer.
Att du angriper personen som skrivit något, istället för att diskutera ämnet, visar ganska tydligt att du har en agenda att hata män, annars hade du diskuterat ämnet för tråden istället för användare på flashback.
Jag jobbar som lärare och kan säga att NEJ, det diskuteras inte på lektionstid med eleverna. Den lärare som skulle göra det skulle begå tjänstefel. Där emot kan man prata med de ”drabbade” eleverna utanför lektionstid och kolla av hur de mår och om de vill/behöver kontakt med tex skolkuratorn
Jag vill minnas att vi flitigt diskuterade ämnet prostitution i skolan....
Han blir av med allt som det verkar! Hotell sa upp samarbetet samma dag. Han hade rätt alltså. Allt var förlorat. Jo allt en överdrift. Gjort något som inte är ett brott ens i stora delar av världen.
Hotellägare, om några, vill nog inte bli förknippade med prostitution och sexköp.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!