Citat:
Ursprungligen postat av
Stenkastarsvenne
Ibland, jag vet att det inte hjälper, men så blir man likdom sugen på att riva av sig håret..
Tänk dig att din familj har kört in i en stenvägg så kommer en idiot och frågar om man är säker på att bromsen var besiktigad. Jag ska inte låtsas att jag förstår vad det är som driver dig men jag kommer aldrig förstå sådana människor. Är det empati?
Eftersom du började snacka om krav från CSN och texten om att man kan få en betalningsanmärkning, vilket står på CSN-kraven, i kombination med att det är runt denna tid man brukar få dem eller påminnelserna så tycker jag inte min fråga var SÅ korkad.
I övrigt fattar jag inte hur fan du kan ha ”missat” TRE brev från CSN innan du fick Kronofogdekravet. Men det är väl en annan historia.
Ansök om nedsättning nu då. Då dras skulden tillbaka från fogden och sedan kan du snacka med dem om sekretessmarkering. Om det inte är så att du har flera skulder sedan tidigare där.