Citat:
Ursprungligen postat av
T.J.Jackson
Vilket djävla trams. Jag vet inte hur många gånger aftonbladet, researchgruppen och expressen hotat med att hänga ut flashbackanvändare. Som vanligt kommer det att resultera i några dagars ängstligt ryggdunkande på ledarsidor och bland krönikörerna men inte så mycket mer än det.
Det måste gå jävligt dåligt för gammelmedia som nuförtiden har största nyheter i stil med klickmonstret och kolla in kändisens nya bil.
Klart det blir lite extra spännande nyhet att kunna avslöja inlägg på flashback som vem som helst redan har kunnat läsa i flera år
Tror att dessa gamla blaskor förlorat bra mycket på att begära inloggning och pluskonton och ge sken av att de avslöjar mer i en artikel om man betalar - men om man googlar så kan man hitta "nyheten" på nätet via hemsida, blogg, eller utlänks tidning.
Personligen har jag svårt att förstå hur det kan vara ett stort SCOOP att länka till gamla trötta trådar här på forumet och sedan ge sig själv ryggdunkar för att avslöjat vem som döljer sig bakom några alias