Citat:
Ursprungligen postat av
Celeno
Nej, mina frågor är inte alls irrelevanta.
De är irrelevanta eftersom det framgår att barnvakten inte skall ha sex med barnen..
Citat:
Om det inte var uppenbart att jag menade sex mellan vuxna myndiga individer ber jag om ursäkt.
För att vara ännu tydligare anser jag att det finns fler saker än sex som inte lämpar sig för barn, tex att skickas ut i krig, jobba med farliga eller tunga jobb, eller att ta droger. För att ta några exempel.
Barnen skall inte ha sex - vi talar om vilken tillfredsställelse det ger barnvakten att hantera/vårda barn, inte om en barnvakt som begår övergrepp.
Citat:
Jag ber så hemskt mycket om ursäkt för denna förvirring.
Så ditt exempel är alltså helt irrelevant. Kom gärna med ett liknande UTAN att blanda in baaarnen.
Största anledningen till att män utför någon form av arbete överhuvudtaget är sex, så om jag förstår dig rätt så bör kvinnor inte anlita män till att göra nåt alls.
Din förvirring är rätt stor ja, eftersom syftet sexuell tillfredsställelse har betydelse för dina bedömningar av olika situationer - fast när det är något du vill förespråka så väljer du att bortse ifrån det..
Nej, största anledningen till att män utför arbete är att de vill ha något att leva av och något att bo i .. samma skäl som för kvinnor alltså.
Din sista mening får du allt förklara ..