Citat:
Ursprungligen postat av
Seabjorn
Jag satt med mitt i cirka 10-15h. Utspritt på en månad ungefär. Kom upp i 25 sidor allt som allt. Genomsnittet i min klass hamnar väl på ungefär 15-18 sidor tror jag.
Tack för svar, det låter som om du jobbade väldigt effektivt, 25 sidor på såpass få timmar låter rätt imponerande. Blir att försöka landa på runt 15 sidor åtminstone och sedan se hur helheten känns, känner inte för att lägga ner onödigt mycket arbete då det bara får att få godkänt. Har tyvärr inte kommit igång med arbetet ännu, men måste få det gjort nu i sommar. Det enda jag har gjort hittills är framsidan

Är glad om jag kan få gjort det på 3-4 veckor och då kan jag åtminstone lägga ett antal timmar (minst 3-5 timmar) varje dag. Gymnasiearbetet blir nog mitt primära fokus om någon vecka när jag är klar med lite annan skit som jag måste få gjort.
Är det hårda krav för ett godkänt förresten? Tar gärna emot några tips om någon har några vad jag bör tänka på när jag gör arbetet.